Rychlé vyhledávání

Reklama

Mr. STEVEN TAMA the son of late Mr. GEORGE TAMA

První výskyt: 09.2004

Text hoaxu

Dear Friend,
Investment Assistance

I humbly approach you with a view that we may be able to enter into a mutual business transaction that could be of immense benefit to both parties. As led by my instinct, I decided to contact you through email, after searching for Contacts via the internet, as it is the only means I can contact anybody since I am cutting off ties with Sierra Leone for now. I apologize if this is not acceptable to you. Foremost; I should begin by introducing myself.
I am Mr. STEVEN TAMA the son of late Mr. GEORGE TAMA, a precious stone merchant in Sierra Leone, who died on the 6th of May 2001.
After the death of my father, the Government of Sierra Leone arrested my mum and my kid brother on the allegation that my father was a front man to the late dictators of Sierra Leone. All my father's assets were confiscated, by the present government and during this injustice; my brother and my mum were maltreated and tortured. From this trauma, my mum fell sick and died. After the whole incident, I went through my Afather's document and I found out that he lodged $12 800,000.00 (Twelve Million Eight Hundred Thousand Dollars) kept in custody for us in a security company stashed in trunk boxes and deposited as personal belongings before he died, out side my country and he intended investing it before his untimely death.
Sir, my intention now is to invest in your country, in any profitable business you deem fit. I will be grateful if we could come into joint business partnership. Because of my family background I shy away publicity. Precisely, I prefer staying away from well know public figures in any country. Hence I won't want my name mentioned to any one, as I still want to stay away from the scrutiny of my country government. Mentioning this mail to anyone may put me in a big mess and cause me to lose the money. As soon as I receive your consent I will immediately forward the contact and all other information of where and how to collect this money.
For your assistance, I have two options for you. Firstly you can
Choose to have 20% of the money for your assistance, and helping me open an account for the money to be deposited here, or you can go into partnership with me for the proper profitable investment of the money in your country.
Looking forward to hearing from you soon.
Thanks
Mr. STEVEN TAMA
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/mr-steven-tama-the-son-of-late-mr--george-tama/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=289

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé