Rychlé vyhledávání

Reklama

MR TEODORO NGUEMA MBASOGO

První výskyt: 09.2004

Text hoaxu

ATTN:CEO/PRESIDENT.
I AM MR TEODORO NGUEMA MBASOGO . THE SON OF PRESIDENT TEODORO OBIANG NGUEMA MBASOGO, THE PRESIDENT OF THE REPUBLIC OF EQUATORIAL GUINEA. AND I AM PRESENTLY LIVING IN EUROPE AND I SPEAK SPANISH VERY WELL AS OUR NATIONAL LANGUAGE IS SPANISH.
MY FATHER HAS INSTRUCTED ME TO LOOK FOR A RELIABLE PARTNER WHO WILL TAKE CARE OF HIS FUND NOW DEPOSITED AT RIGGS BANK,DUPONT CIRCLE BRANCH,WASHINGTON USA.
THE AMOUNT IN THE BANK IS THE SUM OF US$750 MILLION. THE JUSTICE
DEPARTMENT IS TRYING TO QUERRY WHY SUCH A HUGE AMOUNT OF MONEY IS IN MY FATHER'S ACCOUNT AND WE WANT TO MOVE THE MONEY OUT OF UNITED STATES OF AMERICA TO SPAIN WHERE WE KNOW BANKS THAT CAN KEEP THE MONEY WITHOUT QUERRY. http://www.progress.org/2004/oil13.htm
WHY WE NEED YOU IS THIS:WE NEED A TRUSTWORTHY SOMEBODY WHO WILL OPEN AN ACCOUNT IN SPAIN AND THE MONEY WILL BE MOVED FROM THE U.S.A ACCOUNT TO THE NEW ACCOUNT IN SPAIN.
AFTER OPENING OF THE ACCOUNT WITH THE BANK IN SPAIN, WE SHALL GIVE YOU AN AUTHORIZATION TO RIGGS BANK TO TRANSFER THE MONEY BIT BY BIT INTO THE ACCOUNT YOU HAVE OPENED IN SPAIN.
THE ACCOUNT WILL BEAR YOUR GOOD NAME AS THE CHANGE OF BENEFICIARY WILL BE CHANGE TO YOUR OWN NAME.,OR YOU CAN OPEN AN ACCOUNT IN YOUR COUNTRY,WITH A GOOD BANK WHO CAN HANDLE SUCH A HUGE AMOUNT OF MONEY,WITHOUT QUERRY. ALSO IF YOU ARE WILLING TO HELP US,SO YOU ARE TO VISIT MY FAMILY IN SPAIN,SO THAT WE CAN START PROCESSING OF THE FUND TO YOUR GOOD NAME,AND WE SHALL HAND OVER TO YOU ALL THE INFORMATION FOR YOU TO HAVE ACESS TO OUR FAMILY ACCOUNT.
WE WANT SOMEBODY WHO HAS NO CONNECTION WITH US SO AS TO AVOID ANY LINK TO OUR FAMILY. THIS MONEY IS NOT DRUG MONEY AND WAS PAID INTO MY FATHER'S ACCOUNT BY EXXON MOBIL FOR CRUDE OIL LICENSE IN OUR COUNTRY.
IF YOU ARE READY TO HELP,PLEASE REPLY IMMEDIATELY AND GIVE ME YOUR FULL CONTACT INFORMATIONS SUCH AS YOUR FULL NAME/ADDRESS, TEL/FAX NUMBERS. WE SHALL GIVE YOU 25% OF ANY AMOUNT TRANSFERED INTO THE NEW ACCOUNT AND YOU WILL HELP US IN INVESTING THE REST OF THE MONEY.
THANK YOU.
BEST REGARDS.
TEODORO MBASOGO
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/mr-teodoro-nguema-mbasogo-jrn/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=295

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé