Rychlé vyhledávání

Reklama

MRS SUHA DAOUD ARAFAT

První výskyt: 10.2005

Text hoaxu

Reply at goodhopewayo@walla.com

Dear Friend,
I am Mrs. MRS SUHA DAOUD ARAFAT, the wife of YASSER ARAFAT, the Palestinian leader who died recently in Paris.

Since his death and even prior to the announcement, I have been thrown into a state of antagonism, confusion, humiliation,frustration and hopelessness by the present leadership of the Palestinian Liberation Organization and the new Prime Minister headed by MAHMOUD ABBAS.
I have even been subjected to physical and psychological torture.As a widow that is so traumatized, I have lost confidence with everybody in the country at the moment. You must have heard over the media reports and the Internet on the discovery of some fund in my husband secret bank account andcompanies and the allegations of some huge sums of money deposited by my husband in my name of which I have refuses to disclose or give up to the corrupt Palestine Government.
And they are not relenting on their effort to make me poor for life.
As you know, the Moslem community has no regards for woman, more importantly when the woman is from a christian background, hence my desire for a foreign assistance.
I and my late husband deposited the sum of 21 million dollars with a Financial firm in Europe whose name is withheld for now until we open communication.

I shall be grateful if you could receive this fund into your bank account for safe keeping and any Investment opportunity.This arrangement will be known to you and I alone and all our correspondence should be strictly on email alone because our government has tapped all my lines and are monitoring all my moves.

In view of the above, if you are willing to assist for our mutual benefits, i promise to give you 30% of the $21,000,000 that will be kept in your position for a while and invested in your name for my trust pending when my Daughter, ZAHWA, will come off age and take full responsibility of her Family inheritance.
Please note that this is a golden opportunity that comes once in life time and more so, if you are honest, I am going to entrust more funds in your care as this is one of the legacy we keep for our children.
In case you don't accept please do not let me out to the security and international media as I am giving you this information in total trust and confidence I will greatly appreciate if you accept my proposal in good faith.

Reply at goodhopewayo@walla.com

Yours sincerely,
MRS Suha Daoud Arafat
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/mrs-suha-daoud-arafat/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=445

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé