Rychlé vyhledávání

Reklama

Mrs.Danica Parks, International Finance Corporation

První výskyt: 06.2007

Text hoaxu

Here writes Mrs.Danica Parks, suffering from cancerous ailment. When my late husband was alive he the sum of 5Million (Five Million Pound Sterling) which were derived from his vast estates and investment in capital market with International Finance Corporation(IFC) here in UK. Presently, the investment potfolio is still on till 2013. Recently, my Doctor told me that I have limited days to live due to the cancerous problems I am suffering from, So, I decided to contact you due to time limit. Though what bothers me most is the stroke that I have in addition to the cancer. With this hard reality that has befallen my family, and me I have decided to donate this fund to you and want you to use this gift which comes from my husbands effort to fund the upkeep of widows, widowers, orphans, destitute, the down-trodden, physically challenged children, barren-women and persons who prove to be genuinely handicapped financially. It is often said that blessed is the hand that giveth. I took this decision because I do not have any child that will inherit this money and my husband relatives are bourgeois and very wealthy persons and I do not want my husband hard earned money to be misused or invested into ill perceived ventures. I do not want a situation where this money will be used in an ungodly manner, hence the reason for taking this bold decision. I am not afraid of death hence I know where I am going. I know that I am going to be with the Almighty when I eventually pass on. The Almighty will fight my case and I shall hold my peace. I do not need any telephone communication in this regard due to my deteriorating health and because of the presence of my husband relatives around me. I do not want them to know about this development. With God all things are possible. I want you to stand as the new beneficiary to the funds. As soon as I receive your reply I shall give you the contact of the International Finance Corporation (IFC) where the portfolio investment. I will also send you a Change of Custodian and Premature Investment Portfolio Liduidation Form that will empower you as the new the custodian and beneficiary of this fund. My happiness is that I lived a life worthy of emulation. Please always be prayerful all through your life. Please assure me that you will act just as I have stated herein. Hope to hear from you soon and God bless you and members of your family. Endeavor to send me your names, address, telephone and fax number to enable contact you with more details/ all the relevant documents by email/ fax. Yours sincerely Mrs.Danica Parks.Email:parks_danica12@hotmail.com.

Poznámka redaktora

Celý text je obsažen v předmětu zprávy, která má prázdný obsah (tělo).

Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/mrsdanica-parks-international-finance-corporation/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=676

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé