Rychlé vyhledávání

Reklama

MY REQUEST

První výskyt: 09.2002

Text hoaxu

IAM CAPT. ABASS C.J, THE ACTING SECRETARY CONTRACT REVIEW PANEL OF NIGERIA.

Honestly, I know this letter will be a surprise to you,But I never meant any harm.
During our vetting and evaluation of contracts executed by foreign firms for the Government of Nigeria through the federal ministry of Aviation, we discovered a contract sum of USD 15.5 MILLION with no clear beneficiary. This amount kept reflecting in our computer systems, but upon closer investigation, it was discovered that it was a delibrate act of over invoice since the original contractors has been paid their contractual entitlements.
Factually the fund in particular is currently in an unhold account in the ApexBank which was meant for the payment of foreign contractors, TO this development we have no alternative than to look for a foreign partner who is trust worthy that can front/stand-in for us in collecting the fund on our behalf and to a mutual benefit.

In the light of the above therefore, my colleagues mandated me the secretary of the panel to look for a foreign friend, which hence my contacting you for this purpose. for the fact that the law forbids us (Civil Servants) from operating/holding foreign accounts while still in service.

Based on this therefore, to actualize our plans we have to use our positions,since we are involved in the screening, vetting, Collating, investigating and also recommending certified contracts executed for the Federal Government for payment, we will then use our positions and connections in Government to get this contract fund paid Immediately following statutory laid down rules/regulations as they affect our monetary/fiscal policies. Meanwhile, this payment covered under
Contract Number: FMA/CBN/FGN/3-X. 99/2000.
All that is needed of You,is to act as the receiving beneficiary(sole contractor) of this contract fund on our behalf and which is to our mutual benefit. TO actualize this we will require from you the following: (1)Your private Phone & Fax Numbers (2) Name of yourCompany and address(if any) (3) Your Bank Account details where you wish the fund to be transfered into. We will use these information we required from you to apply for foreign exchange allocation in your favour as the fund beneficiary from the relevant Authorities.

This will commence Upon your acceptance, and fowarding of the requested information, which will only take 14 working/banking days to succesfully actualise this transaction. For your anticipated/solicited assistance and co-operation for the succesful remittance of this contract fund into your bank account, we will reward you with 25% of the total sum involved as the account owner.
I await your responce. God bless you.

Yours faithfully,

CAPT. ABASS C.J.
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/my-request/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=84

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé