Rychlé vyhledávání

Reklama

Od Dr. Richard Marek London (20110319)

První výskyt: 03.2011

Text hoaxu

Od: Marek Dr.Richard
Tel: +447035904826
Fax: +447014216900
Bankovní vejce Plc, London.
Dobrý den Vážení!

Jak se vy a vaše rodina? Doufám, že můj dopis se setká ve vaší nejlepší náladu. Jmenuji se Dr. Richard Marek, operace / Regionální pobočka Vedoucí manažer vejce bankovnictví Plc Londýně. Rozhodl jsem se hledat tajemství vrcholu / důvěrné spolupráce-operace s vámi v provedení transakce řešení zde popsané pod-pro naše oba vzájemné výhodnosti. Během roční bankovní audity, jsem zjistil, opuštěné / nevyzvednuté fondů, celkový součet £ 21.500,000 GBP (dvacet jeden milion pět set tisíc britských librách) v účtu, který patří k jednomu z našich zahraničních zákazníků (Pozdní David McDowell Brown) Američan z Arlingtonu, Virginie, který bohužel přišel o život jeden s celou posádkou 1. února 2003 přes jižní Spojené státy raketoplánu Columbia.
 
Zjistil jsem, že on dělal žádnou zvláštní osobu blízkou nebo bude příjemci na jeho účet po procházejí jeho spis v naší bance. Upřímně a vědomě usilovat o váš souhlas k vám jako další příbuzný / bude příjemcem na zemřelého tak, aby součet oceněný u £ 21,5 milionu britských liber šterlinků budou převedeny na vás, která bude sdílená v těchto procentuální poměr: 50% pro mě a 40% na vás, respektive, zatímco 10% je pro všechny výdaje vzniklé v průběhu transakce.

Potřebuji vaše upřímné spolupráce-operace, důvěře a maximální utajení, aby nám tuto transakci provést úspěšně. Ujišťuji a slíbit, že tato transakce bude popraven za legitimní uspořádání, které bude chránit vás z jakéhokoli porušení zákona, jak v zemi, a tady v Londýně jako fond je převeden na váš bankovní účet nominován. Po zvážení a přijetí této nabídky, prosím dopředu mi tyto informace neprodleně na můj soukromý e-mailovou adresu pro bližší důvěrnosti: richardmark6661@hotmail.com

1. Vaše celé jméno:
2. Vaše plné kontaktní adresa:
3. Váš přímý číslo mobilního telefonu:
4. Vaše e-mailová adresa:

Chcete-li povolit mi nahrát informace v náš bankovní databáze promítnout do bankovního systému sítě, které jste jmenoval další příbuzný / bude příjemcem tohoto účtu, pak jsem vás na komunikaci s bankou pro další převod z tohoto fondu pro vás .

Poznámka: Máme málo bankovních dnů k provedení této transakce řešit.
Díky očekávání Vaše urgentní odpovědi.

S pozdravem,
Richard Marek.

Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/od-dr-richard-marek-london-20110319/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=1132

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé