Rychlé vyhledávání

Reklama

Od: Dr.Stephen Rothwell - dědictví po kosmonautovi (20111004)

První výskyt: 10.2011

Text hoaxu

Od: Dr.Stephen Rothwell
Santander banky
47-48 Piccadilly
Piccadilly
W1J 0DT
Londýn Velká Británie
+44-7922-0877-42

Dobrý den Vážení!
Jak se vy a vaše rodina? Doufám, že můj dopis odpovídá vás v nejlepší náladě dnes.
Jmenuji se Dr. Stephen Rothwell, jsem Provoz / Regionální pobočka vedoucí manažer Santander Bankovní Plc Londýně. Rozhodl jsem se hledat Přísně tajné / důvěrné spolupráci s vámi v provedení transakce popsané řešení Zde, v naší oba vzájemné výhodnosti. Během ročního auditu banky, I zjistil, opuštěné / nevyzvednuté fondů, celkový součet ? 21.500,000 GBP (Dvacet Jeden milion pět set tisíc britských librách), v úvahu, že patří k jednomu z našich zahraničních zákazníků (Pozdní David McDowell Brown), americký z Arlington, Virginia, který bohužel přišel o život jeden s Celá posádka 1. února 2003 přes jižní Spojené státy Space Shuttle Columbia.
Zjistil jsem, že si žádné konkrétní osobu blízkou nebo bude příjemce k jeho účtu po prochází jeho spis v naší bance. Upřímně a záměrně usilovat o váš souhlas k vám jako další příbuzný / bude příjemce zemřelého tak, aby součet ceněn u ? 21,5 milionu Britská libra se bude převedeny na vás, která bude sdílená v těchto procentní podíl: 50% mě a 40% na vás, respektive 10%, zatímco se na náklady vzniklé v průběhu transakce.

Potřebuji vaše upřímné spolupráce, důvěry a maximální utajení, aby nám provést tuto transakci úspěšně. Ujišťuji, a slibuji, že tento transakce bude provedena za legitimní uspořádání, které bude chránit vás z jakéhokoli porušení zákona jak v zemi, a tady v Londýně jako Fond je převeden na váš bankovní účet nominován. Po zvážení a přijetí této nabídky, prosím dopředu mi tyto informace hned na můj soukromý e-mailovou adresu pro větší utajení: drstephen_santander@hotmail.co.uk

1. Vaše celé jméno:
2. Vaše plné kontaktní adresa:
3. Vaše přímá čísla mobilního telefonu:
4. E-mailovou adresu:
5. Vaše povolání:

Chcete-li povolit mi nahrát údaje v naší databázi banky, aby odrážely v bance sítě, systém, který se jmenoval nejbližším příbuzným / bude příjemcem této v úvahu, pak jsem se vás na komunikaci s bankou pro další transfer z tohoto fondu pro vás.
Poznámka: Máme málo bankovních dnů k provedení této transakce řešit.

Díky v očekávání svého neodkladnou reakci.
S pozdravem,
Dr. Stephen
 
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/od-drstephen-rothwell---dedictvi-po-kosmonautovi-20111004/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=1174

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé