Rychlé vyhledávání

Reklama

Od Mr.kevin Brown (20100225)

První výskyt: 02.2010

Text hoaxu

MR.KEVIN BROWN
REGIONAL MANAGER
NATWEST BANK LONDON
PUTNEY BRANCH, 153 PUTNEY HIGH STREET.
LONDON SW15 1RX
UNITED KINGDOM


Vážený príteli,
 
Jak se dnes máte a vaše rodina? Doufám, že fajn, já jsem Mr.kevin hnedá. Od Haledon, North West London, tady v Anglii. Pracuji pro banky Natwest Corporation v Londýne. Píši Vám z mé kanceláre, která bude mít obrovský prínos pro nás oba. V mém oddelení, je asistent manažera (Greater London Krajský úrad, jsem zjistil, opuštené suma 12,5 milionu dolaru USA dolar (Dvanáct milionu pet set tisíc dolaru nás) na úcet, který patrí k jednomu z našich zahranicních zákazníku Pozdní Pan Thompson Morrison americká obcan, který bohužel prišel o život pri leteckém neštestí v Alaska Airlines letu 261, který havaroval dne 31. leden 2000, vcetne jeho manželky a jediná dcera.
 
Výber kontaktovat vás vzbudila z geografického charakteru, kde žijete, zejména z duvodu senilita transakce a duvernost zde. Nyní náš bankovní bylo cekání na nekterý z príbuzných prijde-až k tvrzení, ale nikdo neudelal. Osobne jsem byl neúspešný pri rozmistování príbuzným po dobu 2 let, mám usilovat o váš souhlas s vás jako nejbližší príbuzný / Bude Príjemce zesnulému, aby výnosy z tohoto úctu ocenen na 12,5 milionu dolaru muže být vyplacena na vás.
 
To bude vyplacena, nebo sdílené v techto procent, 60% pro me a 40% na vás. Mám zajištené veškeré nezbytné právní dokumenty, které mohou být použity pro zálohování toto tvrzení jsme udelali. Všechny pokud je potreba vyplnit-in vaše jména na dokumenty a legalizovat to u soudu dokázat, jste zde jako oprávnený príjemce. Všechno, co potrebují, je nyní váš uprímný Co-operace, duvernosti a duvery k tomu, aby nás vidí tuto transakci prostrednictvím. Zarucuji vám, že to bude popraven za legitimní usporádání, které bude chránit vás z jakéhokoli porušení law.Please, poskytne mi následující: pokud budeme mít 7 dní na spuštení pres. To je velmi URGENT PROSÍM.
 
1. Plné: Název
2. Vaše: Telefonní císlo
3. Vaše kontaktní adresa.
4. Vek:
5.Core Práce / Zamestnání:
6.sex:

 
S prošla metodický vyhledávání, rozhodl jsem se vás kontaktovat nadeji, že najdete tento návrh zajímavý. Prosím o Vaše potvrzení této zprávy a naznacuje váš zájem, budu vám poskytne více informací. Usilovat o to, dejte mi vedet vaše rozhodnutí, spíše než držet me ceká.
 
Pozdravy,
Mr.kevin hnedá.
+447031884376
mr.kevinbrown01@hotmail.co.uk

Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/od-mrkevin-brown-20100225/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=1064

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé