Rychlé vyhledávání

Reklama

Od pan John Wills, NatWest Bank Plc (20100325)

První výskyt: 03.2010

Text hoaxu


Vážený příteli,
 
Jak se vy a vaše rodina? Vím, že můj dopis odpovídá vás ve vaší nejlepší náladě dnes, mé jméno je pan John Wills, vedoucí Primeline NatWest Bank Plc Londýně. Rozhodl jsem se hledat důvěrné spolupráce-s Vámi na realizaci řešení zde popsaných-pod našim i vzájemného prospěchu a doufáme, že budete mít to přísně tajné, protože z povahy transakce, když audit bankovních účtů, I objevil nevyžádaný / opuštěné fondů, celkový součet £ 23.800,000 GBP (Dvacet tři miliony osm set tisíc britských liber) v účtu, který patří k jednomu z našich zahraničních zákazníků (Late Donald Arthur Peterson), Američan, který bohužel ztratil
jeho život se svou ženou, v letecké havárii v Let 93, který havaroval v jihozápadní Pensylvánii v září 11, 2001.
 
Poté, co prožívá své souboru v naší bance, jsem zjistil, že neuvedla žádné další příbuzné nebo bude příjemce do fondu. Upřímně se snaží svůj souhlas se vás jako nejbližší příbuzný / Bude příjemce na zemřelého tak, že výtěžek z tohoto účtu oceněn na 23,8 libry milionů liber šterlinků se bude vyplácet na vás, který budeme sdílet tyto procentní poměr; 60
% pro mě a 40% na vás.


Všechno, co musím, je vaše upřímné co-operation; důvěra a maximální utajení, aby nám tuto transakci provést úspěšně. Ujistil jsem se, že tato transakce bude provedena za legitimní uspořádání, které bude chránit vás z jakéhokoli porušení zákona jak v zemi, a tady v Londýně, kdy je fond převedeny na váš bankovní účet.
Po zvážení a přijetí této nabídky, prosím, pošlete mi tyto informace okamžitě.
 
-Vaše celé jméno,
-Vaše kontaktní adresa
-Vaše přímá čísla mobilního telefonu.
 
Tyto informace umožní mi nahrát vaše data na náš bankovní databáze promítnout do bankovního systému, sítě, které jste jmenoval nejbližším příbuzným / Bude příjemce tohoto fondu, budu vás o komunikaci s bankou pro další předávání
fondu pro vás, uvědomte si, že jsme několik dní provádět tuto dohodu, Laskavě odpověď na mou soukromou e-mailovou adresu: johnwills59@live.com o zachování důvěrnosti.
 
Díky v očekávání svého neodkladnou reakci.
 
Pozdravy,
Pan John Wills,
Head PrimeLine,
NatWest Bank Plc
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/od-pan-john-wills-natwest-bank-plc-20100325/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=1065

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé