Rychlé vyhledávání

Reklama

Philipe Hans - Drahý príteli (20170427)

První výskyt: 04.2017

Text hoaxu

Drahý príteli, Jmenuji se Philipe Hans.
Pracuji s financním domem zde v Nizozemsku. Behem mé poslední schuzky a prezkoumání bankovních úctu v naší bance našlo mé oddelení spící úcet s obrovskou cástkou 55.500.000,00 dolaru (padesát pet milionu pet set tisíc amerických dolaru), který byl uložen pozdejším panem Williamsem z Anglie jeho smrt. Z našeho vyšetrování nemel žádného dalšího príbuzného nárokovat tyto prostredky. Podle nizozemské bankovní regulace muže stát cizinec jako vedlejší, protože vzhledem k tomu, že vkladatel nebyl nizozemský. Potrebuji vaše povolení stát se partnerem našeho zemrelého zákazníka, aby mohly být prostredky okamžite uvolneny a prevedeny na váš bankovní úcet. Na konci transakce bude 40% pro vás a 60% bude pro me a mé kolegy. Stále pracuji ve financním dome a to je duvod, proc potrebuji druhou stranu, s níž mám pracovat. Mám v držení všechny potrebné dokumenty, aby mohla být tato transakce úspešne provedena. Další informace budou poskytnuty po obdržení vaší rychlé odpovedi. Také si vzít na vedomí, že tato transakce je bez rizika, stací jen cestnost a duveru. Láskave mi odpovezte svým soukromým e-mailem (z duverných duvodu), abych vám dal více podrobností a vysvetlil vám postupy návrhu.
Prosím, prosím, odpovezte zpet na muj osobní e-mail: (philipehans@aim.com).
S pozdravem Philipe Hans

Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/philipe-hans---drahy-priteli-20170427/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=1473

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé