Rychlé vyhledávání

Reklama

Diskuse : Podvodníci chtějí notebooky


figgi
14.06.2010 v 18:29
Ahoj, stále a opět, krom jiných používají tzv. službu banky Essex online money. Kupující z británie chtěl fotoaparát nechat zaslat svému synovi do Nigerie, dokonce poslal již peníze na účet, kdy dle informací Banky Essex se čeká až \"pro ochranu obou zůčastněných\" pošlu tzv. trackingové číslo už zaslaného zboží - poté se prý platba dokončí (dojde na váš účet). Dejte na to bacha, jde o podvod.

Dartanan
13.01.2007 v 09:07
Ahoj, take se mi stalo, ze na muj inzerat ohledne prodeje notebooku odpovedel clovek, kterz udajne zije v Anglii a notebook chtel poslat pro dceru do Nigerie. Nejprve pozadoval zaslani pres DHL, pote co jsem mu napsal, ze cena zasilky bude pres 8000 kc (cena NTB pouhe 2000kc!)vubec mu to nevadilo ! coz mi bylo divne. Byl ochoten pristoupit i na zaslani postou.Pozadoval udaje o mem uctu a udal adresu, kam to mam poslat.Nabidl jsem mu zaslani spise do Anglie, nato mi sdelil, ze se zrovna nachazi v Americe, jestli bych nemohl NTB poslat tam. Prestal jsem s nim komunikovat, on se stale dotazoval, jak to vypada. Na to uz jsem mu neodpovedel, zacala mi to byt podezrele. Jsem rad, ze k transakci nedoslo a ze jsem mu neposkytl zadne osobni udaje. Varuji vsechny, zdrzte se podobne komunikace s temito lidmi!

Robert Freiwillig
17.04.2006 v 20:17
Zrovinka se mi to stalo taky.Musím přiznat,že jsem to málem spolknul a přišel o PC.Dodací adresa byla totiž do Británie,není mi jasné,jak mají vyřešeno převzetí.Když jsem googloval,tak se jednalo o klasickou britskou ředovku v levnější čtvrti.Trvali na DHL.

Josef Džubák
29.03.2006 v 09:32
Děkuji za upozornění, další kostlivec ze skříni bude uklizen :-)

kolpa
29.03.2006 v 02:26
Tady to je vsechno jasne anglicky napsano:
www.joewein.de/sw/fraud-western-union-bidpay-ebay.htm
www.joewein.de/sw/fraud-bidpay-get-even.htm

17.11.2005 v 00:50
stalo se mi ted to same, naky skript/robot to asi nebude, kdyz jsem chtel vysvetleni, diskutoval a reagoval na dotazy i vyber prepravni spolecnosti, tak mi unika pointa veci o co bych dosel, kdyz byli ochotni platit predem... Jedine ze bych to poslal a pak uvidim :o) Jinak netrvali na Western Union Bidpay, byli ochotni platit i klasickym bankovym prevodem.

18.10.2005 v 09:23
Ahoj! Prodávám notebook a najednou se na můj email hrnou zahranicní nabídky na koupi(zejmena z Nigerie).Vsichni chteji platit pres Western Union Bidpay. Je mi to znacne podezřelé a na Vasem serveru jsem našel toto varování. Mohli byste mi problém přiblížit?

Vložit příspěvek do diskuse

Jméno:
E-mail:
Text zprávy:
Potvrzovací kód:
 
Příspěvky v diskusi jsou nezávislými příspěvky návštěvníků a čtenářů serveru HOAX.cz a nemusí být vždy v souladu s názory provozovatele nebo osob přímo spojených se serverem HOAX.cz
Provozovatel serveru HOAX.cz nemůže zasahovat do obsahu příspěvku, ale vyhrazuje si právo celý příspěvek odstranit, bude-li obsahovat urážky, sprosté výrazy nebo případnou reklamu.
Pokud jste dostali upravenou verzi hoaxu, nevkládejte ho, prosim do, komentáře, ale zašlete na adresu info@hoax.cz, kde bude v nejbližším možném termínu přidán jako další verze hoaxu nebo jako úplně nový hoax.

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé