Rychlé vyhledávání

Reklama

Pomoz mi prodat zlato ve vaší zemi (20141014)

První výskyt: 10.2014

Text hoaxu

Chci, aby tento prostředek používat, i když to nemusí být nejlepší forma komunikace v záležitostech, jako je tento, vzhledem k stále rostoucí nedůvěrou a nezákonné podvody a podvody s tím spojené, Zdá se mi, že nemá na výběr, než využít to, spolu s faktem, že by to mohlo být prostě perfektní díky ke schopnosti vykoupit čas.

Jmenuji se Ahmed Jombo jsem vlastní důstojník pracující zde na Kotoka Mezinárodní letiště Accra Ghana západní Afriky., jsem hledal upřímný zlato prodejce nebo kdo ví každý, kdo zabývat na zlato, které mohu důvěřovat pomoz mi přijmout mé zlato

Zlato v pochybnost je 55 kg a abych byl upřímný s tebou jsem chytil zlato z nelegálního vývozce na Kotoka mezinárodní letiště Accra Ghana, když se chystali propašovat do letecké společnosti, a loď je z země, budu velmi rád, pokud můžete uvést váš zájem pomoci mi prodat zlato ve vaší zemi.

Jsem velmi šťastný, když jsem viděl váš profil na lince. Prosím, všechno, co potřebujete od jste je maximální upřímnost, důvěra, poctivost a láska. Prosím, než začneme toto podnikání, budu rád, abyste mi poslat vaše osobní kontaktní údaje. Teď hned, jak jsem dostala své osobní kontaktní údaje, budu vám posílat Dohoda dopis, takže si můžete projít, podepsat a poslat ho zpátky ke mně.

Budu poté zašleme 50% GOLD a po prodej a pošlete mi zpět částku, kterou, jak jsme se dohodli na ceně zlata prodaného jsem na tebe vám pošleme zbývajících 50%. Prosím, než na to zapomenu se mi nelíbí někdo vědět o transakci se chystáme pustit, protože jsem chytil zlato z nelegálních vývozců na Kotoka International Letiště Accra Ghana, Gold Předpokládám, že patří do mé země vládě protože myslím, že to účet pro ně. Chci jen použít příležitost mi dána od Boha k prodeji zlato a odstoupit od mého zvyku pracovat a investovat peníze ve vaší zemi a přišel tam s mým
Rodina, jakmile prodej všechno zlato. Mám být upřímný k tobě.

Děkuji vám a Bůh vám žehnej a rodinu.

S pozdravem

Ahmed Jombo

Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/pomoz-mi-prodat-zlato-ve-vasi-zemi-20141014/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=1323

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé