Rychlé vyhledávání

Reklama

Prime Bank South Africa

První výskyt: 09.2005

Text hoaxu

Attn.Please
How are you and members of your family I suppose you all are fine?
I am contacting you without a prior relation as a matter of urgency cropped up this God's sent opportunity as it may be a life time opportunity for both of us if let be. But before I introduce myself, I wish to inform you that this letter is not a hoax mail and I urge you to treat it serious. I want to transfer to overseas account ($21,300.000.00 USD) Twenty One Million Three Hundred Thousand United States Dollars) from a Prime Bank here in South Africa. I want to ask you, If you are not capable to quietly look for a reliable and honest person who will be capable and fit to handle it, this important business trusting in you and believing in God that you will never let me down either now or in future.

I am Mr. John Masiga, Auditor General of this bank here in South Africa. I discovered this money from an a/c opened with the bank in 1996 and the a/c has remained UN serviced since 1998. It was after going through our old files in the records that I discovered that the owner of the account died without a WILL hence the money is floating and if I do not remit this money out urgently it will be forfeited for nothing. The owner of this account Mr. Morris Thompson an American and great industrialist and a resident of Alaska, who unfortunately lost his life in the plane crash of Alaska Airlines Flight 261 which crashed on January 31 2000, including his wife and only daughter leaving nobody to claim the money. You shall read more news about the crash on visiting this site;

and .

No other person knows about this account or any thing concerning it except me as the account is a secret account.

I am only contacting you as a foreigner because this money can not be approved to a local person here, but to a foreigner who has information and experience on business, which I shall give to you upon your positive response. I am revealing this to you with believe in God that you will never let me down in this business, I am contacting you on this business, so please reply urgently so that I will inform you the next step to take urgently.

I guarantee that this transaction will be executed under a legitimate arrangement that will protect you from any breach of the law. I will destroy all documents of transaction immediately you receive this money leaving no trace to any place. I will use my position and influence to obtain all legal approvals for onward transfer of this money to your account.

At the conclusion of this business, you will be given 20% of the total amount, 70% will be for my investment in your country through your name, while I have mapped out 10% for expenses both parties might have incurred during the process of transferring. I look forward to your earliest reply.

Wishing a Good relationship,
Mr.John Masiga.
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/prime-bank-south-africa/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=417

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé