Rychlé vyhledávání

Reklama

PROPOSAL FOR FUND TRANSFER TO YOUR DESIGNATED BANK ACCOUNT

První výskyt: 12.2005

Text hoaxu

Mr Victor Baloyi
Operation Dept.Standard Trust Bank
Plot 147/149 New
Heaven DriveWuse
Abuja.

Re: PROPOSAL FOR FUND TRANSFER TO YOUR DESIGNATED BANK ACCOUNT
Sir,
I am a staff of Standard Trust Bank,Abuja. I will give you other important information if I receive a positive reply from you.
I work in the operations dept where I serve as account officer to numerous customers. One of the customers whom I
worked as his account officer was a wealthy Diamond Merchant from neighbouring Sierra Leone. He lost his family in the war. He was lucky to escape alive and came to this country with his wealth intact.
Unfortunately he died last year.
Because this man was good to me when he was alive, I took it upon myself to his country last month while i
was on my Annual Leave, to see if I could locate any of his close relations . On reaching there I discovered that his only surviving
Uncle died a few months back from Bullet Wound Infections. I sponsored this trip on my own and nobody in My bank knew I was undertaking the journey so I did not present any official report of my findings in Sierra Leone.
Now there are two things I could do with regards to the dead mans money. First,as his accounts officer, I could formally notify the bank authorities that the man is dead and has no next of kin. In this case the money would be forfeited to the government after
some time. As a matter of fact this is the proper thing I am suppose to do. Another thing I can do is to arrange for someone else, a
foreigner, to act as the next of kin to the late man so that he will claim the money.
This is the option that I want to take to help anybody that accepts to assist me and myself since the money actually is public fund due to the fact that my friend was a close ally to the late brutal military president that looted government treasury and that is why I have chosen to do it.
I want you to be my partner. All you would have to do is act as the next of kin of the dead man and the whole money in the account will be transferred to your account. As the accounts officer to the late man, I have all the necessary documents that you will require to claim the money in the account.
The total money in the account is USD17 million. Your share will be 30% which is USD5,100,000.
My own share will be 69%, which is USD11,730,000.
We shall keep 1% which is USD170,000 for expenses.
Reach me immediately by mail on victorbaloyi@i12.com so that I can give you further details.
Also provide me with your direct tel/fax to reach you.
Yours truly
Victor Baloyi
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/proposal-for-fund-transfer-to-your-designated-bank-account/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=487

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé