Rychlé vyhledávání

Reklama

REQUEST FOR ASSISTANCE STRICTLY CONFIDENTIAL

První výskyt: 09.2002

Text hoaxu

Dr. ROTIMI ADEMOLA
tel:234 1 7598296
fax:234 1 7596976

REQUEST FOR ASSISTANCE STRICTLY CONFIDENTIAL

I am Dr. ROTIMI ADEMOLA the chairman of contract award and review committee set up by the federal government of Nigeria under the new civilian dispensation to award new contracts and review existing ones.

I came to know of you in my search for a reliable and Reputable person to handle a very confidential transaction, which involves the transfer of a huge sum of money to a foreign account. There were series of contracts executed by a consortium of multinationals in the oil industry in favour of N.N.P.C. the original value of these contracts were deliberately over invoiced to the sum of Usd$25,000,000.00 (twenty five million united state Dollars).

This amount has now been approved and is now ready to be transferred being that the companies that actually executed these contracts have been fully paid and the projects officially commissioned. Consequently, my colleagues and I are willing to transfer the total amount to your account for subsequent disbursement, since we as civil servants are prohibited by the code of conduct bureau (civil Service law) from operating and/or opening foreign accounts in our names. Needless to say, the trust reposed on you at this juncture is enormous, in return, we have agreed to offer you 20% of the transferred sum, while 10% shall be set aside for Incidental expenses (internal and external) between both parties in the course of the transaction you will be mandated to remit the balance to other accounts in due course.

Modalities have been worked out at the highest level of the ministry of finance and the central bank of Nigeria for the immediate transfer of the funds within 14 working days subject to your satisfaction of the above stated terms. our assurance is that your role is Risk free and to accord this transaction the legality It deserves and for mutual security of the funds the whole approval procedures will officially and legally processed with your name or the name of any company you may nominate as the bonafide beneficiary. Once more I want you to understand that having put in over twenty five years in the civil service of my country, I am averse to having my image and career dented. This matter should therefore be treated with utmost secrecy and urgency it deserves. Please you should signify your intention to assist by sending me a fax on my confidential fax number ( 234 1 7596976 ) so that I can brief you further. I want to assure you that this business proposal is 100% risk free as we have done our homework properly. I quite believe that you will protect our interest by taking this deal strictly confidential, as we are still in government service, which we intend to retire from. Kindly expedite action as we are behind schedule to enable us include this transfer in the first batch which would constitute the third quarter payments for the 2002 financial year.

Thanks and God bless.

Dr. ROTIMI ADEMOLA.
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/request-for-assistance-strictly-confidential/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=94

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé