Rychlé vyhledávání

Reklama

REQUEST FOR YOUR URGENT HELP PLS

První výskyt: 10.2002

Text hoaxu

Dear Friend,

It is with full of hope that I write to seek your help in the context below.

I am Mrs Sandra Ige the wife of the former Nigerian Attorney General and minister of justice late Chief Bola Ige whose sudden death occurred on the 23rd of December 2001.

Having gotten your particulars from the family=92s library,I have no doubt your capacity and good will to assist me in receiving into your custody(for safety)the sum of US$25 Million willed and deposited in my favour by my late husband.

This money has been currently kept in a trust Deposit Account with a Finance &Security Co.outside Nigeria. Only the Managing Director has the knowledge of this deposit,which is my Husband=92s close Associate. As it is legally required,the administration of my late husband property is under the authority of the family Lawyer named (BARR DANLAD I. USMAN).

However,the Government has on assumption of office setup a panel of inquiry to probe the financial activities of my late husband with a decision to freeze all his assets respectively.The investigative teams have submitted their report,presently some cash and assets have been frozen and seized.

Fortunately, our family lawyer had secretly protected the=93Personal will=94 of my husband from notice of the investigators and have strictly advised that the willed money be urgently moved into an Overseas Account of trusted Foreign family friend without delay, for security reasons.

The Government had earlier placed foreign travel embargo on all our family members and seizes all known local and international outfits of Business Empire.The situation has been so terrible that we are virtually living on the assistance of well wishes.In view of this plight therefore,I expect you to be trustworthy and kind enough to respond to this call so to save my children and me from a hopeless future.

I hereby agree to compensate your sincere and candid effort in this regard with 15% of the fund when finally received in your local bank account.The Attorney have perfected arrangement for complete dislodgment of this money within a week of the receipt of your response through email.

They have equally guaranteed 100% risk-free and smooth transfer.Please,all contacts must be made through my lawyer via this E-mail address:danlad@lawyer.com.Therefore,contact the lawyer as soon as you receive this message for more information.( 5% FOR REEMBUREMENT OF EXPENSES THAT WILL BE INCURED DURING THE PROCESS OF TRANSFER OF TH FUNDS).

I look forward to your quick response. May God bless you.

Best regards,
Mrs Sandra Ige
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/request-for-your-urgent-help-pls/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=124

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé