Rychlé vyhledávání

Reklama

REQUESTING FOR BUSINESS ASSISTANCE.

První výskyt: 01.2003

Text hoaxu

Dear Sir/Madam,

It's my priviledge to briefly introduce myself and the confidential business proposal in concern. I write you this letter of request for partnership which i hope you give your urgent attention as a reputable and trustworthy businessman.

I am Mr Godswill Zabina from (Republic of Congo) Zaire, a consultant, estate and properties valued visiting holland. I was consulted by Dr. Edoman Zabina (my Uncle) a personal assistance to the Director General of the Banque Du Zaire, this is the highest bank in Zaire.

The said Dr. Edoman Zabina is a uncle and has ask me to help him to look and arrange with a trustworthy foreign partner who can assist in keeping the sum of US$18.5M (EIGTHTEEN MILLION FIVE HUNDRED THOUSAND UNITED STATES DOLLARS) in his Bank account for further investment.

The said amount US$18.5M was transported through Diplomatic Means in Two treasure boxes and is presently deposited with a security company here in holland since 18th of Febuary 2002 although they do not know the contents and he declared the content of the trunk boxes to the security company as antiquities and personal effect. This was aimed at protecting the money from theft.

Basically, the money was deposited by Uncle Dr. Edoman Zabina before he was arrested by the government of my country and when there was probing to unravel the circumstances leading to the disapperance of some millions of dollars in the country's coffer, my uncle was subsequently arrested along with other high ranking officials of the bank.

We would have been able to claim this trunk boxes out on our own but our problem is compounded with the fact that my uncle told the security company that the trunk boxes belong to a foreign affiliate who will come forward to claim it when due.

However your assistance is seriously needed because as Government official they are not allowed to operate any foreign account due to the Zaire law, which does not permit government officials to operate foreign accounts. Dr. Edoman Zabina has decided to compensate you with 25% of the total sum of US$18.5M then 5% will be set aside for expences incurred in the course of this transaction, while 70% will be for him and his partners.

If you are willing to render him your assistance regarding this transaction and safe keeping of the money, all necessary arrangements required for the speedy conclusion of this within TEN(10) working days has been concluded.

So i desire all information i have provided you to be kept secret to avoid more harm to him, Dr. Edoman Zabina (Personal Assistance to the Director General). I am in a position to provide you with further details immediately i received acknowledgement of this mail from you as soon as possible as you identify positive interest to assist.

For further informations and clarification on this issue please contact me through my directline +31-622-535-488 OR my email address.

Awaiting for your urgent responce.

Best regards,

Mr. Godswill Zabina.
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/requesting-for-business-assistance/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=137

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé