Rychlé vyhledávání

Reklama

Rims Merchant Bank Nigerian Limited

První výskyt: 10.2004

Text hoaxu

Rims Merchant Bank Nigerian Limited,
International Division
Musa Yaradua,
Victoria Island.
Lagos:
Dear Friend,

I am HENRY TUNDE JOHNSON, the Senior Manager International Division of
the branch; I am pleased to reach you with all due respect regarding an
urgent/confidential business proposal, which requires your capability
and reliability to execute this project with your maximum confidence and cooperation.

The source of this business is as follows, On 6th June 1997 a foriegn citizen Oil Consultant with one of the Oil companies made numbered time (fixed) deposit for twelve calendar month, valued at US $15, 000, 000.00 (Fifteen Million United States Dollars) in my branch. Upon maturity, I sent a routine notification to his forwarding address but got no reply.

After a month, we sent a reminder and finally we discovered from his contact address, that Mr. Robert your name sake died from an automobile accident. On further investigation I found out that he died without making a WILL, and all attempt to trace his next of kin was fruitless. I therefore made further investigation and discovered that Mr. Robert did not declare any kin or relations in all his officials documents, including his Bank deposit paperwork in Bank.

This sum of US $15, 000, 000.00 is still in our Bank and the interest is being rolled over with principal sum at the expiration of 7 (SEVEN) years, the money will revert to the ownership of the Nigerian Government if nobody applies to claim the fund.

Consequently, my proposal is that I will like you to stand in as the next of kin to Mr. Robert who bears same name like you so that the fruit of this old mans labour will not get into the hands of some corrupt government officials. This is simple; I will like you to provide immediately your full Name, Address and Bank details for the execution of this project.

Most importantly, we shall employ the service of an attorney to put you in a good stead as the next of kin this attorney will draft the notarization of the WILL and obtain necessary documents and letters of probate/administration in your favour for the transfer of this fund.

You can provide Bank account in any part of the world of your choice for the transfer of this money to you as the beneficiary / next of kin. The money will be paid into your account for us to share in the ratio of 60% for me and 40% for you. Be rest assured of a hitch free transaction for all the paperwork for this transaction will be done by the Attorney and my position as the Senior Manager, which guarantees the successful execution of this project.

If you are interested, please reply immediately via my private email address. Upon your response, I shall then provide you with more details and relevant documents that will help you understand the transaction. Please observe utmost confidentially and be rest assured that this transaction would be most profitable for both of us because I shall require your assistance to invest my share in your country.
Awaiting your
urgent response.
Yours faithfully,
MR.HENRY TUNDE JOHNSON


please reply to my private mail box henrytunde759@yahoo.co.uk
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/rims-merchant-bank-nigerian-limited/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=337

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé