Rychlé vyhledávání

Reklama

Sam Williams

Text hoaxu

Dear Friend,
This letter might come to you as a surprise since we have not had any previous correspondence nor met. This is as a result of the helpless situation I found myself into. I got your contact during my search for a reliable, capable and trustworthy person that can assist me in this darkest moment of my life.
I am a native of Liberia and I lost my father, mother and two sisters with our family house during this recent war raging in Liberia. I am alive writing you now from Nigeria where I and other lucky victims who escaped alive from the rebel attack are like refugees.No house, no good food, no good job and I just getting assistance from well meaning individuals and a couple of Nigerians who came back from Liberia too.
Before my father's sudden death, he kept the sum of US$27,000,000.00 (Twenty Seven Million US Dollars) in cash with a Private security vault overseas, which he intended to use for Politics. While my father was alive he explained to me that he had such fund and had to keep it in a security company abroad due to the unstable polity in Liberia and considering that he is a politician, he would not want the Government to seize the money if deposited into the bank in Liberia. Now that he is late and am the only surviving son, I am writing you to assist me receive this money in your country, invest it in a profitable business and help relocate me to join you immediately. As a result of insecurity of life and property here, I do not want to stay in Africa any longer. You have my Permission/authority to have/collect 30% of the funds on receiving it, for your timely assistance.
Please indicate your readiness to assist me immediately so that all the information about this fund will be passed to you immediately. Send to me immediately the following information:
1. Your full legal names including contact address
2. Your mobile telephone and fax numbers for easy communication
3. Date of birth, sex and marital status for documentation purposes.
As soon as I receive your call or reply mail I shall give you further details oh how and where to receive the fund on my behalf. The legal documents will also be sent to you immediately and I shall pass instructions to the security company to contact you for the delivery of the funds to you.
With the help of sympathizer I was able to secure a mobile phone which is very important for me at this stage to enable me transact this important business for which I am contacting you.
I await your reply
Your friend in need,
Sam Williams
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/sam-williams/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=187

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé