Rychlé vyhledávání

Reklama

Samiria Nazi Al Nazi from Mosul

První výskyt: 05.2003

Text hoaxu

Dear Sir,

I am Samiria Nazi Al Nazi from Mosul, Kirkuk in Iran,a daughter to NIZAL AL AZI and 29 years of age. We were family of four but now as Satan could have it we are now two: me and my younger brother – saidu who is 22 years today. Both of us are single and presently orphan.

However, I was induced with sorrow and pains to inform you about the demised of my parents. Actually, this is indeed a very bad experience. It is what Iraq war brought to me, untimely death of parents. They were killed in American and British inversion to Iraq. We could only survive because of my parents decided to take us to Syria so that after the war we could come back but unfortunately my lovely Dad and Mum were a thing of story. We were out before the heat of the war. We would have like to still stay here but I don't know what will be the fate of Syria where Americans are thus I want you to assist me so that I can save both my life and my brother's own; together with the money my father left in our possession when he took us to Syria. Though, he gave us some money as the one we should be using until the war would be over with the other belongs; besides, inside the things there is one big box which we don't know what was inside it; we opened it now and see very huge amount of money and as lady I wanted to call people who could help me since I don't have friends there but my younger brother told me to write to some body like you who can be sincere to assist us in conveying or transferring the money to European country. We have not told anybody except you.
The money is $72 million dollars.

Consequently, it is in this situation I want you to use your good position and initiative to save our money and live. I wouldn't like what happened to my parents to repeat to me. I want to totally leave this Middle East since we don't have parents again. Please consider our condition as orphan who lose their parents at a moment and render this humanitarian service to us.

Meanwhile, the following are what I need from you:
1. To convey or transfer the money involved to your country safely and confidentially.
2. To assist us in getting a house apartment there in your country.
3. To advice us on how to invest the money wisely.

All the expenses caused as a result of this help would be taken from the money before settlement. Moreover I would comply with you in anyway as long as you are out to help in this predicament. I would therefore wish to hear from you so that the transfer will start immediately. The whole thing is legal and we can follow legal procedure; it is a promise but avoid double hear.

May peace profound swell through your being as you help.

Thanks and remain bless.

Samiria Niza Al Nazi
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/samiria-nazi-al-nazi-from-mosul/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=156

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé