Rychlé vyhledávání

Reklama

Silvana JAYASINHA

První výskyt: 10.2005

Text hoaxu

Compliment Beloved,
I am mother Silvana.M. Jayasinha, Formerly SilvanaC. Weddell, I am 50 years old. I became a citizen of Hong kong due tomarriage, but I am resident in Falkland Islands (Islas Malvinas) atpresent which will be probably my final resting place. I was born anorphan in 1955. I have no father or mother,and I have no relatives.

Iwas blessed to have married a humble and kind man, Dr. Matyer Jayasinha.We both struggled and worked hard and the Almighty blessed usabundantly with riches.He was a dealer in textiles, apparel.
I am nowold and sick without a husband and children.This has made me unhappy. Ihave not re-married due to the fact that I want to cherish my husband`smemory. For 2 years now i have been seriously sick.
I am presently inhospital suffering from cancer and I had a stroke which has affected myspeech. The left side of my body is paralysed. The doctors say I have afew months to live.I can only move my right hand,and I am able to writea little with it and what I have written is beensent to you via e-mailby my private computer.

I have little time so I have committed it tospreading my wealth towards better health care for mankind because thiswill be what my husband wanted. I am currently being attended to by aprivate nurse at my abode.
I have earmarked some funds for themanagement and to upgrade and build a new cancer research facility whereI was being treated up to a few months ago.
This will provide betterhealth care for other cancer patients.I don`t know you, I was able toget your e-mail address through a specialized source.There are severalprojects of which i don`t have time to execute at present so I amcontacting different individuals with the hope that you will carry outmy instructions for the sake of humanity.Closer to his call home, hemade me aware of the liquid funds and kind worth $1.9 million U.S.D. Incurrency and kind with a financial company.I want you to take custody ofthe deposit,and use the money to build an orphanage in your country.Youwill name it after our names Silvana .M. Jayasinha Foundation Home.
Ido not want any of my husband`s relatives to benefit from our labourbecause most of them avoided us when we were struggling. They have noidea about my present location.

Giving to the poor and lessprivileged is what being a christian is about.
All I need from you isyour assurance that you will use this funds judiciously as stated inthis message.I am not able to use my laptop as often as I will like dueto the advice given me by the doctors.This is all for now.

May youremain blessed.
Silvana .M. Jayasinha .
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/silvana-jayasinha/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=457

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé