Rychlé vyhledávání

Reklama

SOLICITING FOR BUSINESS VENTURE AND PARTNERSHIP

První výskyt: 10.2002

Text hoaxu

SOLICITING FOR BUSINESS VENTURE AND PARTNERSHIP.

MY NAME IS RICHARD COLE CHAIRMAN OF CONTRACT AWARD AND MONITORING COMMITTEE OF THE MINISTRY OF URBAN AND RURAL DEVELOPMENT ,MY DUTY AS EMPOWERED BY THE MAURITIUS GOVERNMENT IS TO PROVIDE THE BASIC AMENITIES,SOCIAL RECRATIONAL ACTIVITIES IN URBAN AND RURAL AREAS,THIS PROGRAMM INCLUDES ASSISTANCE TO DEPRIVED LOCAL COMMUNITIES AND TO CO-ORDINATE PROJECTS AND DEVELOPMENT AT THE NATIONAL LEVEL, FURTHERMORE , FROM THIS PROJECTS WE HAVE BEEN ABLE TO SECURED SOME REASONABLE AMOUNT OF U.S.$21.8(TWENTY ONE MILLION EIGHT HUNDRED THOUSAND U.S.DOLLARS ONLY) AS COMISSION FROM VARIOUS CONTRACTORS RESULTING FROM OVER INVOICING ,HENCE ALL THE NECESSARRY APPROVALS HAS BEEN COMPLETED.

THESE APPROVED FUND IS NOW PACKAGED TO BE DESPATCHED THROUGH A SECURITY COMPANY FOR ONWARD DELIVERY TO ITS DESTINATION IN EUROPE. THESE FUND ARE FIRST DEPOSITED INTO A VAULT SECURITY BEFORE WE ARRANGE FOR ITS MOVEMENT TO EUROPE THROUGH DIPLOMATIC CHANNEL USING DECOY PURPORTING THAT THE FUND BELONGS TO AN EXPATRIATE/COMPANY, AS WE ARE GOVERNMENT OFFICIALS,WE ARE NOT ALLOWED TO OPERATE FOREIGN BANK ACCOUNT,HENCE WE NEED YOU TO STAND AS THE BENEFICIARY AND CLAIM THE FUND ON OUR BEHALF FROM THE SECURITY COMPANY.

PRESENTLY I AM NOW IN EUROPE TO SEARCH FOR A RELIABLE PERSON/COMPANY OF HIGH INTERGRITY /DIGNITY AND ONE WITH CONSCIENCE WHO WILL CLAIM THIS FUND ON OUR BEHALF AS THE BENEFICIARY ,AND WE HAVE AGREED TO GIVE YOU 25%OF THE TOTAL SUM AS COMMISSION FOR YOUR ASSISTANCE/EFFORT.AND 5% WILL BE USED TO SETTLE EVERY EXPENSES INCURRED .WE WILL USE 70% TO INVEST UNDER YOUR RECOMMENDATION AND GUIDE AND GO INTO JOINT VENTURE BUSINESS WITH YOU.

I WOULD GREATLY APPRECIATE YOUR ASSISTANCE .ALSO YOU CALL ME ON MY TELEPHONE NUMBER FOR MORE BRIEFING 0031-613 934 500 AS I LOOK FORWARD TO YOUR RESPONSE AS SOON AS POSSIBLE.

BEST REGARDS

RICHARD COLE
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/soliciting-for-business-venture-and-partnership/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=118

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé