Rychlé vyhledávání

Reklama

Diskuse : SPAM - Nabídka práce externího asistenta (20130429)


radek
25.09.2013 v 08:22
a jak se toho zbavit, začalo mi to taky chodit, ale do blokace to dát nemůžu, chodí mi to z mé vlastní adresy, zasílám sám sobě

Hana
21.05.2013 v 11:33
Dostala jsem stejný e-mail, jen s jiným jménem v závěru: \"Žádost odešlete na můj e-mail Morales@googlejob-cz.com, osobně Vám odpovím do 2 pracovních dnů.S úctou,Ředitel Morales \"

Dušan
01.05.2013 v 10:23
Doplním ještě ke svému prvnímu příspěvku. Předmět citovaného e-mailu byl: \"Chteli byste pomoci nemocnym ve Vasem volnem case a privydelat si od 300 euro tydne?\" Zvláštností proti podobným případům z r.2012 *Spam - nabídka externího asistenta (20120420)* je uvedení 4 adres příjemců v e-mailu, z nichž jeden je zároveň odesílatel e-mailu. Já jsem nebyl označen jako odesílatel, takže jsem e-mail neobdržel sám od sebe. Podle jména odesílatele jsem přes internetový vyhlédávač zjistil, že předstíraným odesílatelem mohla být ředitelka jednoho pražského domova seniorů. Předpokládám, že ředitelka nebyla skutečným odesílatelem, a že byla její adresa zneužita k rozeslání e-mailů dalším osobám bez jejího vědomí a souhlasu. Na rozdíl od loňských případů, kdy byl odesílatel shodný s příjemcem, by bylo možná v tomto případě takové zneužití adresy protiprávní a dotčená osoba by se mohla bránit a předat věc k prošetření policii.

Dušan
30.04.2013 v 19:08
Právě jsem obdržel e-mail s citovaným textem s tímto závěrem: \"Žádost odešlete na můj e-mail Alvarez@googlejob-cz.com, osobně Vám odpovím do 2 pracovních dnů. S úctou, Ředitel Alvarez \"

Vložit příspěvek do diskuse

Jméno:
E-mail:
Text zprávy:
Potvrzovací kód:
 
Příspěvky v diskusi jsou nezávislými příspěvky návštěvníků a čtenářů serveru HOAX.cz a nemusí být vždy v souladu s názory provozovatele nebo osob přímo spojených se serverem HOAX.cz
Provozovatel serveru HOAX.cz nemůže zasahovat do obsahu příspěvku, ale vyhrazuje si právo celý příspěvek odstranit, bude-li obsahovat urážky, sprosté výrazy nebo případnou reklamu.
Pokud jste dostali upravenou verzi hoaxu, nevkládejte ho, prosim do, komentáře, ale zašlete na adresu info@hoax.cz, kde bude v nejbližším možném termínu přidán jako další verze hoaxu nebo jako úplně nový hoax.

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé