Rychlé vyhledávání

Reklama

TO WHOM IT MAY PLEASE - Dr. Mrs Luisa Estrada

První výskyt: 10.2005

Text hoaxu

Dear Friend,

Though this approach appears desperate, difficulties encountered in efforts to establish a business abroad necessitate this search for someone to assist me in securing and investing the sum of USD18,000,000 (eighteen million dollars) deposited in my name abroad.

By way of summarized profile of myself, I am Dr Luisa Estrada, a 64years old lady and the wife of Joseph Ejercito Estrada(former head of state and President of Philippines) From past experiences, many people I had regarded as close friends and relatives has capitalize on my family's travail to run away with my money. In order to avert this negative development, I in
conjunction with my son now seek your permission to allow us do a CHANGE OF WNERSHIP/REASSIGNMENT

OF CREDIT of stated funds from the deposit company to your name, so that the funds (US$18million)would be released to you as the BENEFICIARY (on behalf of me and my family).Our family trustee have secretly protected the deposit, you are to assist us to lay claims of the funds with the aid of all legal documents that will be forwarded to you as time goes on. If you agree to help, we shall discuss the disbursement ratio in our next correspondence after we have been acquainted. I have decided to offer 20% of the above sum to anyone who assists us to secure this funds overseas or 20% share for possible help on investing in any reliable venture.

No doubt this proposal will make you apprehensive, please I employ you to observe utmost confidentiality and rest assured that this transaction would be most profitable for both of us.PLEASE INDICATE YOUR INTEREST BY RESPONDING TO MY ALTERNATIVE EMAIL ADDRESS. mrjuestrada@myway.com WITH THE FOLLOWING INFO.

Your full name and address

Your telephone/fax numbers.

Once I receive this information, my son will prepare the necessary documents that will put you in place as the new owner of the funds. The money will then be released to your custody by the Deposit Company.

Awaiting your swift response.
Sincerely yours,
Dr. Mrs Luisa Estrada.

mrjuestrada@myway.com


Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/to-whom-it-may-please---dr-mrs-luisa-estrada/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=450

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé