Rychlé vyhledávání

Reklama

URGENT & CONFIDENTIAL

První výskyt: 08.2002

Text hoaxu

ORIGINÁL ZPRÁVY:

CHRISTAN PENTICOSTAL MISSION
AVENUE 16,RUE DES JARDINS,
BP 1234 CIDEX 1 ABIDJAN 01
TEL: +8821646687952
EMAIL: sasavim@lycos.com
sasavim@spinfinder.com

Dear friend,

I am the daughter of late Mr. Jonas Savimbi of Angola.
I am now in Abidjan with my brother Kiki Savimbi based
on the condition that my father owns a residence in Cote d`Ivore before his death. We need an urgent assistance to move the inheritance e.g., 7,000kg of AU gold dust, 8500kg of pure Diamond and raw cash of USD2.40 million America dollars.

During my late fathers involvement as the leader of UNITA, the opposition party to the Angola government, he was in total control of the oil and gold areas in Moxico province of Angola.

My father had four wives and so many children, and he used our names in keeping some treasures because he knew a fighter's life worth's nothing, and that we are the architecture of our destiny. He deposited one trunk box containing 30 million USD in a security vault in Sierra Leone, while the gold is in another security company in Ghana, West Africa.

My main reason of contacting you, is for you to assist me and Kiki to come to your country. We want to invest this fund outside Africa, with a good investment partner. We will allow you to be the beneficiary of the consignment, provide good investments plans for the funds, under your control for seven years, during which only our interest will be shared annually, 60% for me and Kiki while 40% for you annually.

If you are interested to assist us call Kiki as soon as you get this mail. But remember, this is a privilege information that we are revealing to you, so we employ you to keep it very confidential and private. You will have all vital documents for clarification. We are at the moment with a lady a member of the above mentioned church, though she does not know about our private affairs.

Try to tell us more about investment potential in your country. Do you have good bank accounts? What is the lucrative business in your country?

Call us as soon as you get this mail.

Best regards,

LINDA SAVIMBI & KIKI SAVIMBI


STROJOVÝ PŘEKLAD:

Zpráva je rozesílána většinou v anglickém jazyce. O české verzi jsem nebyl zatím informován. Pro ty, co neumí anglicky a zajímá je, co se v těchto podvodných dopisech píše je k dispozici jednoduchý strojový překlad textu. Připadá mi zbytečné se s tímto textem překládat a pro pochopení významu zprávy takový překlad (doufám) postačí. Přeloženo pomocí programu Eurotran Explorer 2000.


CHRISTAN PENTICOSTAL MISE
TŘÍDA 16, LITOVAT DES JARDINS,
BP 1234 CIDEX 1 ABIDJAN 01
TEL: +8821646687952
E-MAIL: sasavim@lycos.com
sasavim@spinfinder.com

Milý Přítel,

Já jsem dcera z pozdní Mr. Jonas Savimbi od Angoly.
Já jsem nyní v Abidjan s mým bratrem Kiki Savimbi umístěný
na podmínce že můj otec vlastní rezidenci v Cote d `Ivore před jeho smrtí. My potřebujeme, aby naléhavá pomoc pohyboval dědičností e.g ., 7, 000kg AU zlatého prachu, 8500kg čistého Diamantu a surové hotovosti USD2.40 miliónu Americké dolary.

Během mých zesnulých otců zapletení jako vůdce UNITY, opoziční strana k Angola vládě, on byl v úplné kontrole oleje a zlatých oblastí v Moxico provincii od Angoly.

Můj otec měl čtyři manželky a tak mnoho dětí, a on vystupoval pod našimi jmény v drží některé poklady protože on znal bojovnický život hodnota je nic, a že my jsme architektura našeho osudu. On vsadil jednu kmenovou krabici, která obsahuje 30 miliónu USD v bezpečném sklepu v Sierře Leone, zatímco zlato je v další bezpečné společnosti v Ghaně, Západní Afrika.

Můj hlavní důvod kontaktování vás, je pro vás pomoct mně a Kiki přijít do vaší země. My chceme investovat tento fond vně Afriky, s dobrým investičním partnerem. My dovolíme vám být příjemce zásilky, poskytovat dobré investiční plány fondů, pod vaší kontrolou pro sedm roků, během kterého jen náš zájem bude sdílený každoročně, 60 % pro mě a Kiki chvíle 40 % pro vás každoročně.

Jestliže vy jste zainteresovaní pomoct nám volat Kiki jakmile vy dostanete tuto poštu. Ale pamatovat si, toto je výsadová informace, že my odhalujeme k vám, tak my zaměstnáváme vás držet to velmi důvěrný a soukromý. Vy budete mít všechny zásadní dokumenty pro objasnění. My jsme právě teď s dámou člen z nahoře zmínil se o kostelu, ačkoli ona neví o našich soukromých záležitostech.

Pokusit se říct nás více o investici potenciální v vaší zemi. Vy máte dobré bankovní účty? Co je lukrativní podnik v vaší zemi?

Volat nás jakmile vy dostanete tuto poštu.

Pozdravy V Dopisu,

LINDA SAVIMBI & KIKI SAVIMBI
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/urgent--confidential/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=79

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé