Rychlé vyhledávání

Reklama

Vivian Kamara

Text hoaxu

FROM; Mrs Vivian Kamara
ABIDJAN COTE D' IVOIRE
WEST AFRICA

Dear Sir,

Sorry at this perceived confusion or stress you may have receiving this letter from me, Since we have not known ourselves or met previously. Despite that, I am constrained to write you this letter because of the urgency of it.

I am Mrs. Vivian Kamara, the wife of late Gen.Cosmos Kamara former ECOMOG [West African peacekeeping force] commander who died in the Sierra Leone civil disturbance [War]. My daughter,son and I are trapped in obnoxious custom /traditional rites. We have suffered maltreatment and untold hardship in the hands of my late husbands family, simple because I did not accept marring my late husbands younger brother.

By tradition,all that my husband had, wealth belongs to his brothers/family and myself is to be married by his immediate younger brother. They have taken all that I suffered with my husband to acquire including houses and his bank accounts.

I wanted to escape to the United State of America [USA> with my children on exile, but again they conspired and stole my international passport and other traveling documents to further frustrate me.

Thank God, two weeks ago, I received Key Text Code [KTC> from a pravita security company, that my husband deposited U.S $15.7 Million [Fifteen Million Seven Hundred Thousand United States Dollars] in a trunk box with this security company, which they did not know the real content of the box, as my husband made it clear to them as a family valuables.

It has therefore, become very necessary and urgent to contact some one, a foreigner like you to help me receive/secure these funds overseas and to help invest it on our behalf as well, while we find a way of getting out to meet with you in your country.

To avoid detection, seizure or diversion. I have had several telephone discussions with the Assistant Director of the Security Company, Mr.Robert Diallo who has express willingness to help me on meeting the company?s demand. This is why I have contacted you to help save my children and I, receive these funds on our behalf. But, you would need to give me sufficient assurance that if you help me, you would not divert the funds into your private use. My children and I have resolved to give you 10% of the total sum.

This is all my children and I have got to live on, Please, I have reposed my confidence in you and hope you will not disappoint me.

I will forward you the contact to Mr.Robert Diallo for you to contact him and ask him the possibility of receiving this box containing this funds on our behalf as the sole beneficiary.

I look forward to your urgent response.

Best Personal Regards.

Mrs Vivian Kamara.
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/vivian-kamara/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=193

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé