Rychlé vyhledávání

Reklama

Warren James Jewels

První výskyt: 09.2007

Text hoaxu

Předmět: Warren James Jewels is in Need of an Executive Trustee. Reply if Interested

Dear Sir/Madam
  With all due respect for you,I got your email address as someone who is interested in an online business opprotunity.
Our company is actively involved in the sales of jewelry.check up our website:www.warrenjames.co.uk
At the moment we are having difficulties in expanding our business, and in relation to solving our problem and creating opportunities for people, there is the need for an Executive Trustee.
The difficulties in expanding our business is due to problems faced by our clients in the United State of America to easily make payments for our goods, making it difficult to expand.
  We therefore decided to create an opportunity of wealth for people in the United states to partake in an Online Business Opportunity/Job
  The Job description are:
  1. Receive payment from Clients
2. Cash Payments
3. Deduct 10%, which will be your percentage/pay on Payment processed.
4. Forward balance after deduction of percentage/pay to any of the offices you will be contacted to send payment to (Payment is to be forwarded by Western Union Transfer).
  Note:There would be no upfront charges, and all charges for sending the payment to us would be deducted at source(explanation on this will be provided).The Payments from Client could be in Form of Money Order,cheques which are difficult to be cashed in United Kingdom and slows our cash flow.
Trust Is vey Necessary, as we intend to open doors of opportunity for trustworthy employees to manage our branches we intend to open in several states of the country.The Packages involved in the Managerial position is Mouthwatering in terms of Salary and other Benefits.This is just a test of your ability to do perform simple tasks effectively and effeciently.
  The opprtunity is for you to earn extra cash to pay bills incurred on your daily basis.This Job can make you earn a minimum of 3 digits per month and takes a maximum of 1 hour of your time every day.No Job experience is required.
  If interested in this opportunity please send the below details to my email for recuritment.
  FULL NAME
FULL ADDRESS(Not P.O Box)
State:
Zip:
Home telephone:
Work Telephone:
Mobile Telephone:(very Necessary)
Age:
Present Occupation:
Marital Status:
Sex:
  Yours Sincerely
Brian Johnson
Human Resource Manager
Warren James Jewelers
7 Mersey ways,
Stockport, Cheshire
SK1 1PN, UNITED KINGDOM
www. warrenjames.co.uk
kashette18@oran.cc
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/warren-james-jewels/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=702

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé