Rychlé vyhledávání

Reklama

Yezback Joseph - BARRISTERS AND SOLICITORS

První výskyt: 09.2004

Text hoaxu

yezback joseph d CHAMBERS(LLB(HONS),MLB,PHD)
BARRISTERS AND SOLICITORS,
#4 ADOGLITA ROAD,
COTONOU,REPLIQU DU BENIN
WEST AFRICA
PHONE; 229-902 333
e-mail: yezbackjosephd@netscape.net

att:

I am Barrister yezback joseph d. a solicitor at law and the personal attorney to Mr. Harisson Mitchel a national of your country who used to work with Shell Development Oil and Gas Company in Republique du Benin as their financial controller, herein shall be referred to as my client. On the 21st of April 2002, my client, his wife and their two children were involved in a car accident along Sagbama express road, Cotnou, Republique Du Benin. All occupants of the vehicle unfortunately lost their lives. Since then I have made several enquiries to your embassy to locate any of my client's extended relatives, this has also proved unsuccessful. After these several unsuccessful attempts,I decided to trace his last name over the Internet to locate any member of his family hence I contacted you. I have contacted you to assist in repartrating the money and property left behind by my client before they get confisicated or declared unserviceable by the bank in Europe where this huge deposits were lodged. Particularly, the Security Finance Company where the deceased had an account valued at 17.5million dollars has issued me a notice to provide the next of kin or have the account confiscated within the next fourteen official working days. Since I have been unsuccesfull in locating the relatives for over 2 years now, I seek your consent to present you as the next of kin of the deceased since you have the same surname so that the proceeds of this account valued at 17.5Million dollars can be paid to you and then you and I can share the fund. 60% for me and 30% to you while 10% shall be reserve for expences. I have all the necessary legal documents that can be used to back up any claim we may make. All I require is your honest cooperation to enable us see this transaction through. I guarantee you that this will be executed under a legitimate arrangement that will protect you and me from any breach of the law. Please contact me as soon as possible through the above e-mail address enclosing your telephone/fax number too for further clarifications.

Best regards,

yezback joseph d.

please reply me back with this e-mail address.
yezbackjosephd@netscape.net

Poznámka redaktora

Strojový překlad zprávy provedený programem
Eurotran Explorer 2000
.
Připadá mi zbytečné se s tímto textem překládat a pro pochopení významu zprávy takový překlad doufám postačí.

yezback joseph d CHAMBERS (LLB (HONS ),MLB, PHD)
BARRISTERS A PRÁVNÍ ZÁSTUPCOVÉ,
#4 ADOGLITA SILNICE,
COTONOU, REPLIQU DU BENIN
ZÁPADNÍ AFRIKA
TELEFON; 229-902 333
e-mail: yezbackjosephd@netscape.net

att:

Já jsem Barrister yezback, který joseph d. právní zástupce u práva a osobního právníka k Mr. Harisson Mitchel národní vaší země, která pracovala s Shell Vývojem Olej a Plynová Společnost v Republique du Benin jako jejich finanční kontrolor, zde bude odkazoval se na jako můj klient. Na 21st Dubna 2002, můj klient, jeho manželka a jejich dvě děti byly zapojené do autonehody podél Sagbama výslovná silnice, Cotnou, Republique Du Benin. Všichni obyvatelé vozidla nešťastně přišli o jejich životy. Od té doby pak já jsem dělal několik dotazů k vašemu velvyslanectví lokalizovat jakýkoli můj klient je prodloužení příbuzní, toto také ukázalo se neúspěšné. Po těch několik neúspěšných pokusů, já jsem rozhodl se stopovat jeho poslední jméno přes Internet lokalizovat nějakého člena jeho rodiny od této doby já jsem kontaktoval vás. Já jsem kontaktoval vás pomoct v repartrating peníze a vlastnost opustila pozadí mým klientem dříve než oni dostanou confisicated nebo deklarovaný unserviceable bankou v Evropě kde toto obrovské deposity byly ubytovány. Zvláště, Bezpečný Peněžní Ústav kde zesnulý měl účet oceněný u 17.5million dolarů vydal mě zpráva poskytovat příšte kin nebo mít účet zabavený uvnitř příšte čtrnáct úředníka pracovní dny. Protože já jsem unsuccesfull v lokalizování příbuzných pro přes 2 roky nyní, já hledám váš souhlas představovat vás jak příšte kin zesnulého protože vy máte stejné příjmení aby výtěžek tohoto účtu oceněného u 17.5Million dolarů může být zaplacený k vy a pak vy a já mohu sdílet fond. 60 % pro mě a 30 % k vám chvíle 10 % bude rezerva pro expences. Já mám všechny nutné právní dokumenty, které mohou být zálohovaly nějaký požadavek my můžeme dělat. Všichni já vyžaduji je vaše čestná spolupráce umožnit nás vidět tuto transakci přes. Já garantuji vás že toto bude vykonané pod legitimním uspořádáním, které bude chránit vás a mě od nějakého porušení práva. Prosím kontaktovat mě co nejdříve přes nad e-mailovou adresou, která přikládá vaše telefonní / faxové číslo příliš pro další objasnění.

Pozdravy V Dopisu,

yezback joseph d.

prosím odpověď mě zpět s touto e-mailovou adresou.
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/yezback-joseph----barristers-and-solicitors/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=303

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé