Rychlé vyhledávání

Reklama

YINKA DAVIES

První výskyt: 05.2003

Text hoaxu

Dalsi

Stanicio
NAME:YINKA DAVIES
ALTERNATIVE EMAIL:yinkadavies@olumo.net

Dear Sir/Madam
I am Yinka Davies ,the group head, Treasury Deparment of foreign operations Broad Bank of Nigeria.

In my department, I discovered an abandoned sum of S$13.5millions (Thirteen million, five hundred thousand United States Dollars) in an account belonging to one of our foreign customers who died alongside with his entire family in1998 in an auto crash, this account was open with the bank in 1993 and since 1998, no body has operated this account again. After careful investigation, I discovered that the owner of this account was the president of WILBROS CONSTRUCTION COMPANY LTD, Since I got the information about his death, I have been expecting his next of kin to come over and claim his money because it cannot be claimed unless somebody applies as his next of kin as indicated in our banking guide.

Unfortunately, I discovered that all his supposed next of kin died with him over the auto crash inccident. For over 5 years, I decided to look for the necessary papers relating to the deposit in order to make business out of it hence the deposit was made in my branch. Now that all papers are ready, I am asking for your assistant to release the money to you as next of kin or relation to the deceased for safe keeping and subsequent disbursement, hence nobody showed up for it and I don' t want this money to go back into Federal Government account as unclaimed bill as soon as the next audit is completed.

The banking law and guideline here stipulates that such money if remain unclaim after five years of maturity, it will be transferred into banking treasury as unclaimed effect. The request of a foreigner as next of kin in this business is occasioned by the fact that the customer was a foreigner and not a Nigerian cannot stand as a next of kin to a foreigner. I am ready to negotiate the mode of sharing with you. Thereafter I will visit your country for the disbursement/investing of my share according to the percentages we agreed upon. Note this transaction requires utmost confidentiality. And I am assuring you that it is 100 isk free so you need not be afraid.I expect a positive response from you soonest.

Best Regards,

Yinka Davies

Group Head, Treasury Department.
Foreign Operations
Broad Bank Ltd
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/yinka-davies/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=292

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé